Oddech jako metoda zarządzania stresem

Lekarze i terapeuci od dawna zwracają uwagę na syndrom wyczerpanych nadnerczy. Niestety współczesna medycyna głównego nurtu uznaje tylko skrajną wersję zmęczenia nadnerczy znaną jako choroba Addisona. Natomiast rzadko wspomina o hypoadernii czyli „wypalonych nadnerczach“, którego głównym powodem jest stres, zła dieta i brak ruchu.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów radzenia sobie ze stresem i wynikającym z tego syndromem chronicznego przemęczenia jest praca ze świadomym, kontrolowanym oddechem i umiejętnością świadomego relaksowania się. Niestety „dobra impreza i kieliszek szampana“ na odstresowanie to droga na skróty i prowadzi do jeszcze większego osłabienia i przemęczenia.

Wyniki obserwacji lekarzy potwierdzają tezę, że brak umiejętności właściwego oddychania staje się przyczyną wielu chorób i dysfunkcji organizmu. Pierwszym objawem niewłaściwego oddychania jest przewlekłe zmęczenie, bóle głowy, brak równowagi emocjonalnej, napięcie nerwowe, rozdrażnienie, obniżenie sprawności intelektualnej, obniżenie odporności organizmu, choroby układu nerwowego, oddechowego, krążeniowego a także pokarmowego. Niestety cierpi również nasza skóra (szybciej się starzeje), ponieważ procesy regeneracji komórkowej przebiegają znacznie wolniej.

Dlatego jeśli chcesz mieć wiecej energii, dobrego samopoczucia i zdrowia zacznij od świadomego kontrolowanego oddychania.
Prawidłowe oddychanie ma wpływ na nasze stan zdrowia, stan umysłu, życie, a nawet jego długość. Wszystko zależy od tego jak bardzo jesteś świadomy swojego oddechu i jak umiemy z niego korzystać.

Mimo, iż oddech jest podstawą naszego życia to w dalszym ciągu tak niewielka liczba osób zastanawia się nad tym jak oddychać prawidłowo. Jak się okazuje prawidłowe oddychanie wymaga od nas nauki i cierpliwości. Tylko małe dzieci oddychają właściwie (do 4 roku życia), później z czasem zatracają naturalne umiejętności.
Czy czujesz się zmotywowany do działania i zadbania o siebie?
To zarezerwuj sobie Czas na:

  • Doświadczenie
  • Ruch
  • Oddech
  • Wypoczynek
  • Inspirację
  • Energię


Biorąc odpowiedzialność za siebie i dając sobie przestrzeń na chwilę pracy „ nad sobą“ zyskasz:

1. Stabilizację emocjonalną – rytm oddechu wpływa na Twoje emocje – zmienisz stan swojego umysłu na bardziej spokojny i zrównoważony. Bowiem istnieje ścisły związek pomiędzy Twoim oddechem i myślami.
2. Możesz uwolnić się od negatywnych emocji.
3. Możesz obniżyć swoje ciśnienie.
4. Oczyścisz ciało i umysł z toksyn.
5. Zadbasz o swój stan zdrowia
6. Rozluźnisz i zrelaksujesz cały organizm.
7. Dotlenisz cały organizm.
8. Poczujesz jak energia w Twoim organizmie wzrasta a Ty odzyskujesz witalność i radość.
9. Nauczysz się jak radzić sobie ze stresem dzięki głębokiej relaksacji
10. Większa jasność umysłu pozwoli Ci łatwiej podejmować wyzwania i dokonywać zmiany
Zapraszam Cię serdecznie!

Trener: AGNIESZKA DĄBROWSKA Absolwentka Wojskowej Akademii Medycznej, psychopedagog, trener, instruktor jogi i technik relaksacyjnych dla dzieci, certyfikowany nauczyciel jogi kundalini obejmującej takie programy jak: uzależnienia, profilaktyka stresu i zarządzanie sobą w stresie, równowaga emocjonalna, techniki wprowadzające do medytacji oraz świadomego pogłębiania wiedzy związanej z powrotem do zdrowia, witalności i naturalnego rytmu życia. Prowadzi warsztaty, wykłady oraz konsultacje indywidualne dla dorosłych i dzieci. Autorka szkoleń i warsztatów biznesowych oraz otwartych z zakresu komunikacji, zarządzania stresem, obsługi klienta oraz z szeroko pojętego corporate wellness. Pasjonatka zafascynowana człowiekiem i jego potencjałem. Specjalistka od łączenia ludzi, potrzeb oraz metod tworzących synchroniczną całość.

Inwestycja 150 zł
Kontakt lys.biuro@gmail.com tel: 609 109 221