Rozwijający prezent – nasze TOP 10!

Dziś specjalnie dla was nasze osobiste pomysły na prezenty – dla siebie. Jeśli wstąpiliście już na drogę rozwoju osobistego to poniższe propozycje pomogą wam wyborze waszej osobistej ścieżki, a może będą inspiracją na prezent dla kogoś bliskiego 🙂 Uwaga! Proponujemy nie tylko książki!

 • „Potęga teraźniejszości” Eckhart Tolle 

  Biblia dla tych, którzy powiedzieli „A” . Podstawa pojmowania świata, pracy z umysłem i nauki bycia zawsze „tu i teraz”. Jeśli zagłębcie się w tę książkę, w zasadzie nie musicie czytać nic innego. Odnajdziecie w sobie wszystkie rozwiązania.

 • „Cud uważności” Thich Nhat Hanh 

  Książka „podstawa” do nauki mindfulness, przewodnik wyznawców zen i wielu buddystów. Thich Nhat Hanh –przewodnik duchowy, którego  książki są w zasadzie do kontemplowania, a nie do czytania zabiera nas do świata codziennych spraw, które nagle mogą stać się wyjątkowe; zmywanie naczyń, zabawa z dziećmi, zwykłe chodzenie. Otaczająca nas codzienność jest cudem o ile się ją ZAUWAŻA.

 • „Kurs redukcji stresu metodą mindfulness!” 

  Jeśli twoim postanowieniem na nadchodzący rok jest zmiana życia to ten kurs nada ci dobry kierunek. Niech to będzie prezent dla ciebie bo jeśli naprawdę chcesz coś  zmienić to tylko twoje nowe postrzeganie świata może ci w tym pomóc. Mindfulness to przede wszystkim kurs zdobywania wiedzy o sobie, o swoich emocjach, ciele, reakcji na trudne sytuacje. Chcesz w końcu wiedzieć co naprawdę cię karmi? Co naprawdę jest ci potrzebne? Zapraszamy!

 • „Filozofia kaizen” Robert Maurer

  Kaizen to metoda małych kroków, udoskonalania życia nie za pomocą „wielkiego bum”, ale potęgi małych kroczków. Metoda wykorzystywana w zarządzaniu stresem i niezwykle przydatna przy noworocznych postanowieniach. Zamiast drastycznej diety i siłowni- słodzenie o pół łyżeczki mniej i spacer.

 • Minimalizm dla zaawansowanych” Anna Mularczyk Meyer

  Czy wiecie, że gromadzenie rzeczy odbiera nam energię? Stare książki, nienoszone ubrania, nieużywane kosmetyki. Otaczamy się rzeczami, których nie potrzebujemy. Ba, robimy rzeczy, które nie są nam potrzebne. Wśród wielu książek o minimalizmie my zachęcamy do przeczytania  tej, którą napisała nasza rodzima Ania Mularczyk-Meyer bo jej spojrzenie jest polskie, rozgrzeszające , ale jednocześnie zachęcające do uważności na otoczenie nie tylko to materialne, ale również na niepotrzebne relacje i myśli.

 • Na miejscu szóstym wstawiamy jogę lub tai chi.

  Antidotum na pośpiech, zabieganie, gonitwę z czasem i umysłem. Oba rodzaje ruchu dostarczą ci przede wszystkim energii, pomogą w uspokojeniu myśli, a trenowane konsekwentnie przyniosą zmiany na wielką skalę.

 • „Cisza” Thich Nhat Hanh

  Najnowsza na polskim rynku pozycja wspomnianego już ojca uważności. Największym deficytem człowieka jest dziś cisza i nieumiejętność przebywania w niej. To co leczy nasz umysł, uspokaja i koi stało się dziś największym przekleństwem zestresowanych ludzi- nie potrafią już funkcjonować bez bodźców: telewizor, muzyka, smartfon- byle coś zagłuszało ciszę. Kolejna piękna książka do kontemplowania i zastanowienia.

 • Kurs tańca

  O dobroczynnych skutkach tańca napisano wiele i przeprowadzono setki badań. Wzrost endorfin, dostęp do naturalnej esencji, przepływ energii, smukła sylwetka, poprawa postawy itd. A jeśli z jakiegoś powodu nie możesz iść na kurs to tańcz, tańcz codziennie! Tak po prostu, szaleńczo, dla siebie. Oddziaływanie na przysadkę- identyczne!

 • „Zmęczona? Nigdy więcej!” Eva Cwynar

  Książka do samodzielnego zarządzania energią. Napisana przez doktor endokrynolog przywróci wam siłę fizyczną i psychiczną, nauczy jak zarządzać każdym dniem aby był efektywny i aby towarzyszyła mu radość i energia zamiast zmęczenia i senności.

 • Zrób sobie przerwę!

  Jeśli nie możesz gdzieś wyjechać to spędź jeden dzień inaczej niż zwykle, rób rzeczy, których jeszcze nigdy nie robiłeś albo nie robiłeś od lat: graj w kręgle, idź na sanki, odwiedź muzeum sztuki współczesnej, ułóż klocki lego albo sięgnij po „Dzieci z Bullerbyn”. 🙂

Gwiazdka to dobry czas na prezenty również dla siebie. Powodzenia kochani!

Autorką tekstu jest Joanna Delbar

Zapraszam na stronę : Instytut Joanny Delbar