Zarządzanie energią własną – czyli jak być zdrowym i zadowolonym

Zarządzanie energią własną – czyli jak być zdrowym i zadowolonym

Ludzki organizm działa identycznie jak bateria do telefonu. Eksploatowany cały dzień wyczerpuje się i w którymś momencie wysyła informację: mam już tylko 2 % zasilania. Najczęściej jednak nie zauważamy tych zaledwie 2 % i przeciągamy eksploatację. Efekt? Budzisz się zmęczona, masz trudności ze wstaniem, w ciągu dnia jesteś nieobecna, senna, ociężała…może nie chce ci się pracować, wykonanie jednej rzeczy zajmuje kilka godzin, gdzieś ucieka twoja koncentracja, skupienie….zaczynasz mieć wątpliwości czy to co robisz ma sens, czy w ogóle życie ma sens…

Energia to słowo, które zapamiętaliśmy z fizyki i rzadko łączymy je z codziennym życiem. A jednak to ona właśnie powoduje, że od rana zapalamy się jak stuwatowa żarówka i cały dzień utrzymujemy tę samą jasność. Nie ma zmęczenia, nie ma senności.

Do utrzymania prawidłowej energii potrzebne nam zasilanie z czterech obszarów: fizycznego, psychicznego, emocjonalnego i duchowego. Potrzebna nam znajomość tego, który z tych obszarów szwankuje i dlaczego.

Na zajęciach z zarządzania energią przyglądamy się codziennym zajęciom, temu co jemy, ile jemy i w jakich okolicznościach. Temu jaki jest dzienny stosunek wypoczynku do ilości pracy, ile jest w nim ruchu , jakie myśli towarzyszą nam w pracy i w domu, jakie blokady i nawyki „ wypracowaliśmy” przez lata, które skutecznie „zjadają” poziom energii w naszym ciele i umyśle. Wspólnie uczymy się planowania dnia i umiejętnego pozyskiwania energii z zasobów, które mamy w danym momencie.

Na tych zajęciach dowiesz się:

✅ jaki obszar życia jest przez ciebie zaniedbany energetycznie
✅ jakie nadużycia w obszarze fizycznym , psychicznym i emocjonalnym odbierają ci energię
✅ jak opanować sztukę umiejętnego dawania i brania
✅ co cię „karmi” , a co ci szkodzi w obszarze relacji
✅ jak powrócić do swojego wewnętrznego dziecka i przywrócić naturalną życiową radość
✅ jak ułożyć zimową dietę aby nie chorować
✅ jak włączyć okoliczności życia do skutecznego planowania
✅ jaki jest idealny model zarządzania energią

19 listopada od 10.00 do 17.00 Centrum Rozwoju Osobistego ZarzadzanieStresem.pl

Prowadząca: Joanna Delbar

Z wykształcenia aktorka, obecnie trener rozwoju osobistego, zen coach, nauczyciel shri vivek jogi i mindfulness. Redaktor naczelna portalu zarzadzaniestresem.pl.
Trener zarządzania stresem i zarządzania energią . Przez 16 lat prowadziła agencję PR, doświadczając stresu bycia menadżerem firmy. To wtedy chcąc pomóc sobie, zainteresowała się metodami zarządzania stresem i trafiła na jednego z wiodących dziś na świecie nauczycieli jogi integralnej – Jivana Vismaya, specjalizującego się w pracy z systemem nerwowym. Dziś kontynuuje naukę na organizowanych przez Centro Shri Vivek warsztatach dla nauczycieli w Polsce, Hiszpanii i Indiach oraz w szwedzkim instytucie Zen Coachingu.

Zgłoszenia j.delbar@zarzadzaniestresem.pl lub
telefonicznie 601 234 271