Medytacja Paaradarshan – czwartek 30.05 – 18.00-20.00

Medytacja Paaradarshan – czwartek 30.05 – 18.00-20.00

Tantra przedstawia ludzi jako zindywidualizowaną świadomość, która jest w głębokim śnie. Droga do wyjścia z tej wszechobecnej percepcji jest metamorfozą indywidualnej istoty na wszystkich poziomach. Medytacja Paaradarshan to podróż do własnego źródła i następnie zauważenie połączenie z wszechobecną błogością.

Słowo Paaradarshan składa się z dwóch słów pochodzących z Sanskrytu

Paara – oznacza poza granicami, poza materialnym światem

Darshan– oznacza obserwację lub obejrzenie.

Medytacja ta ma na celu wyrównanie energii w ciele, następnie poprzez polaryzację, wejście w coraz subtelniejsze obszary świadomości i ostatecznie dotarcie i zjednoczenie z wszechobecną błogością. Tantra przedstawia szczegółową mapę drogową , daje nam konkretne narzędzia i nadaje kierunek, abyśmy mogli swobodnie się po nim poruszać.

Spotkanie będzie się składało z dwóch części. W pierwszej części zrozumiemy podstawy Tantry i poznamy całą mapę drogową, a w drugiej części będziemy poruszać się właśnie po tej mapie. Zalecane jest wygodne ubranie do siedzenia na macie lub na poduszce. Jedzenie najlepiej spożyć najpóźniej dwie godziny przed medytacją. W tym dniu polecam dietę wegetariańską bez dodatku białego cukru. Nasza podróż będzie nas prowadziła w bardzo subtelne i wrażliwe energie dlatego również proszę unikać różnych używek na przykład papierosów lub innych pobudzających substancji.

Amit Ananda – prowadzący medytację:

Amit to Tantryczny Jogin i adept starożytnej hinduistycznej tantry. Urodzony w Indiach, od wielu lat mieszkający w Polsce. Jako nastolatek zainteresował się naukami OSHO i właśnie dzięki tej interpretacji świata rozwinął rozumienie duchowości w początkowej fazie swojego życia. Na pewnym etapie życia zaczął mieć problemy z utrzymaniem równowagi autoimmunologicznej.
Sytuacja zdrowotna spowodowała, że powrócił do Ajurwedy, najstarszej medycyny świata i po długim pobycie w ośrodku ajurwedyjskim odzyskał równowagę zdrowotną i powrócil do równowagi . Przez ten okres miał czas i szkolił się u mistrza z linii Shivannanda Yoga – K. Ayyaswamy , pobierał nauki oddechowe i medytacje.

Następnym etapem rozwoju były tajemne nauki białej wg. Satyananda Sarswati. Podążanie ścieżką białej tantry bardzo mocno ugruntowało go w uważności, świadomości i medytacji w Tantrze. Ciągła potrzeba spełnienia się w każdym aspekcie życia skierowała go na ścieżkę Raja Yoga.

Obecnie jest promotorem Ajurwedy i w każdym roku organizuje Panchkarma retreaty Ajurwedyjskie w Kerali w Indiach. Jest założycielem meditorium.pl, inicjatywy propagującej świadome życie we wszystkich aspektach i życie w pełnej mocy wg tantry.

Wg jego ścieżki oczyszczenie i transformacja na każdym etapie cielesnym, pranicznym, umysłowym , podświadomościowym jest istotnym elementem i ważnym krokiem do pełnego spełnienia i samorealizacji i do błogości.

Zgłoszenia : j.delbar@zarzadzaniestresem.pl
Inwestycja : 80 zł płatne przelewem po zgłoszeniu

Środa 23 maja 17.30- 19.30