Warsztat: Powrót do wewnętrznego dziecka – 9.03

Warsztat: Powrót do wewnętrznego dziecka – 9.03

Podobno przychodzimy na świat w stanie oświecenia, z naturalną esencją, radośni, pełni zaufania , z otwartością i miłością. Komunikujemy tylko to czego naprawdę potrzebujemy : jestem głodny, chcę spać, przytul mnie. Chcemy być jedynie mile widziani na tym świecie.


Okres niemowlęcy od 0 do 9 miesięcy to czas bezobowościowy, jesteśmy w symbiotycznej relacji z naszą matką i jesteśmy jednym. Przejmujemy więc jej system nerwowy, jej emocje, a około 9 miesiąca zaczynamy zdobywać świadomość o tym, że mamy swoje „ja”. Ale to „ja” będące odbiciem stanu emocjonalnego matki będzie nadal kształtowało się na jej zasadach.
Naturalna potrzeba dziecka to pełna akceptacja , cokolwiek zrobię matka i tak będzie przy mnie. Kochaj mnie, podziwiaj, okaż czułość, doceń i zapewnij ,że nigdy nie opuścisz bez względu na to co zrobię. Jeśli te potrzeby zostaną zaspokojone w dzieciństwie, nie będziemy szukać ich zaspokojenia jako dorośli. A więc warunkiem bycia zdrowym dorosłym jest to aby nasza matka miała dobry kontakt z własnym „ja”. Musi bezwzględnie kochać i akceptować siebie taką jaką jest.
Erich Fromm powiedział: „Niechętne nastawienie matki do życia powoduje, że dziecko będzie obawiać się życia”. Dlatego wzrastamy czując do siebie to co czuje do siebie nasza matka.
Kiedy rozejrzymy się dokoła łatwo zauważyć ilu naszych znajomych to osoby silne psychicznie , mające zaufanie do świata , kroczące przez życie pewnie, a jednocześnie empatycznie. Większość z nas zmaga się ze złością, gniewem, zazdrością, lękiem, uzależnieniami, oddawaniem władzy. To uwarunkowany w dzieciństwie umysł , któremu wydaje się, że świat jest zły i pełen zagrożeń. A wszystko dlatego, że nasze wewnętrzne dziecko ciągle nie jest samodzielne, ciągle nie kieruje się własnymi wyborami tylko słucha głosu matki, ojca, lub społeczeństwa.

Kształtowani przez rodziców, społeczeństwo i daną kulturę wytwarzamy FAŁSZ na swój temat i swojego bytowania na ziemi w postaci przekonań i nawyków, które mają istotny wpływa na nasze życie. Na szczęście PRAWDA o nas (esencja) pozostaje gdzieś w środku .

Fałsz na nasz temat to te elementy przyjęte przez oczekiwania zewnętrzne: oczekiwania rodziców, ich poglądy na świat i ludzi , ich wizje i iluzje, smutek przeszłych pokoleń istniejący w rodzinie, społeczeństwo, kultura, religia – to wytwórcy NAWYKÓW.

Prawda o nas to wolność, NASZ (osobisty, własny) sposób postrzegania świata ,prawda bez iluzji, radość, bezkulturowość, duchowość – wytwórcy pełnej otwartości i miłości.

Fałsz to umysł: uwarunkowania, wyuczony brak zaufania, potrzeba potwierdzeń zewnętrznych, program wytresowany przez ciebie w trakcie dziciństwa.

Prawda to serce: miłość bezwarunkowa, zaufanie do siebie

Zapraszamy na warsztaty, podczas których zabierzemy cię w podróż do wnętrza siebie i spotkania ze swoim wewnętrznym dzieckiem . Dowiesz się co cię blokuje, czemu stawiasz opór w dorosłym życiu , jakie są tego przyczyny i na jakim poziomie twoje wewnętrzne dziecko nie zaspokoiło swoich podstawowych potrzeb. Może ciągle czuje się zagrożone, może potrzebuje uwagi, miłości, wysłuchania, pozwolenia na swobodne wyrażanie siebie.
Celem tych warsztatów jest odkrycie PRAWDY o sobie, powrót do swojego wewnętrznego dziecka i podjęcie komunikacji i życia z poziomu serca i esencji.

Na warsztatach wykorzystujemy metody: Hala i Sidry Stone, Johna Bradshaw, zen- coaching, mindfulness.

Prowadzące:

MARTA ZIELIŃSKA – psycholog i certyfikowany coach, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
Od 2012 roku pracuje w podejściu Zen Coachingu, udziela sesji indywidualnych i prowadzi warsztaty rozwojowe. Współorganizuje Treningi Zen Coachingu w Polsce na poziomie podstawowym i pogłębionym (dla certyfikowanych coachów i absolwentów treningów). Jest asystentem podczas treningów Zen Coachingu, gdzie wspiera nauczyciela prowadzącego i uczestników treningu. Działam aktywnie na rzecz społeczności Zen Coachingu w Polsce.

Ukończyła studia psychologiczne na SWPS, specjalizując się w psychologii twórczości, treningu interpersonalnym i psychologii rozwoju.
Wybrane ukończone kursy i szkolenia: kulturowe ramy zachowań społecznych, psycho-
​i socjolingwistyka, psychologiczne oddziaływania grupowe, psychologia komunikacji, psychologiczne zastosowania współczesnej wiedzy o mózgu, zarządzanie zmianą, psychologia twórczości, trening kreatywnego myślenia z Błażejem Szymurą, „8xO” wg Wojciecha Eichelbergera (praca ze stresem), Trening Zen Coaching z Kare Landfaldem, „Neurobiologia i ustawienia systemowe w duchu NVC” z Sarah Peyton, kursy „Courage works” i „Daring greatly” z Brene Brown.

JOANNA DELBAR- Trener zarządzania stresem i zarządzania energią, certyfikowany coach shri vivek jogi integralnej i w nurcie zen -coachingu , certyfikowany nauczyciel treningu redukcji stresu mindfulness (M.B.S.R.) certyfikowany praktyk NLP, redaktor portalu ZarzadzanieStresem.pl

Obszarem pracy Joanny Delbar są głównie struktury biznesowe: korporacje, organizacje, instytucje. Pracuje z liderami, menadżerami , którzy na co dzień doświadczają ogromnej presji i stresu. Uczy jak mądrze stawiać granice, odnajdować pasje , dobrze planować i cieszyć się życiem.

Ukończyła Wydział Aktorski Łódzkiej Filmówki, Marketingowe Zarządzanie Firmą na Uniwersytecie Łódzkim, Studium Nauczycielskie „The Institute for Mindfulness Based Approches w Niemczech – certyfikat nauczyciela MBSR” (Mindfulness Based Stress Reduction) , 4 letnią Szkołę Rozwoju Osobistego w Centro Shri Vivek w Barcelonie i roczny trening zen coachingu prowadzony przed Kore Lanfelda, obecnie w trakcie treningu advanced.
Przez 16 lat prowadziła agencję PR ,doświadczając stresu bycia menadżerem firmy. To wtedy chcąc pomóc sobie, zainteresowała się metodami zarządzania stresem i trafiła na jednego z wiodących dziś na świecie nauczycieli jogi integralnej – Jivana Vismaya, specjalizującego się w pracy z systemem nerwowym.
Dziś kontynuuje naukę na organizowanych przez Centro Shri Vivek warsztatach dla nauczycieli w Polsce, Hiszpanii i Indiach oraz w szwedzkim instytucie Zen Coachingu.

Zapraszamy 9 marca -10.00-18.00

Koszt warsztatu – 300 zł

Kontakt – j.delbar@instytutjd.pl , 601 234 271