Medytacja Somatyczna od 8.05

Medytacja Somatyczna od 8.05

Mamy przyjemność zaprosić Cię na wyjątkowy 6-tygodniowy kurs Medytacji Somatycznej (unikalnego podejścia do medytacji zorientowanego na pracę z ciałem i oddechem) pt. „Przebudzenie Ciała”. Jest to pierwsza część kursu dla zaczynających przygodę z tym konkretnym podejściem i istnieje możliwość kontynuacji po wakacjach.

—————————————————————–
MEDYTACJA SOMATYCZNA STAWIA ZA CEL SZCZĘŚCIE ROZUMIANE JAKO CAŁKOWITE UCIELEŚNIENIE.
—————————————————————–

„Nie ma miejsca pielgrzymek tak cudownego i otwartego jak to moje ciało, żadnego miejsca bardziej godnego poznawania.”
~ Saraha, jogin z VIII wieku

„Medytacja Somatyczna bierze nasze ciało jako fundamentalną arenę praktyki medytacji. Zamiast próbować rozwinąć medytację poprzez naszą lewą półkulę mózgu i myślący umyśl w odgórnym procesie – tak jak to jest w przypadku większości współczesnych podejść, Medytacja Somatyczna zawiera w sobie oddolny proces, gdzie łączymy się z wrodzoną, samoistną przytomnością, która już jest obecna w samym ciele. W kontraście do konwencjonalnych podejść, które kładą nacisk na wejście poprzez intencjonalne myślenie świadomego umysłu i podążanie za konceptualnymi zestawami instrukcji. Medytacja Somatyczna rozwija medytacyjną świadomość, do której uzyskuje się dostęp poprzez uczucia, doznania, intuicję somatyczną i poczucie samego ciała. Po prostu staramy się zestroić z podstawową świadomością ciała. Ujmując to w buddyjskiej terminologii ludzkie ciało jako takie już i zawsze jest w stanie medytacyjnym, domenie przebudzenia a my po prostu staramy się do w to wejść.

To oddolne, somatyczne podejście do procesu medytacji można w oczywisty sposób odróżnić od sposobu w jakim konwencjonalne odgórne podejścia nader często są niewiele więcej niż mentalnymi projekcjami – w języku Czogjama Trungpy mentalną gimnastyką. W tym bezpośrednim, niekonceptualnym podejściu Medytacji Somatycznej praktykujący może spotkać jego lub jej własne doświadczenie w bezpośredni, nagi i całkowicie przystępny sposób. Co ważne, to jest tylko ten rodzaj niezapośredniczonego doświadczenia, który przynosi trwałą przemianę. W Somatycznej Medytacji więc urzeczywistniamy, że ostateczny stan medytacyjny nie czeka na znalezienie na zewnątrz, na górze czy w innym miejscu; odkrywa się go jako najbardziej esencjonalną i głęboką rzeczywistość tego naszego ludzkiego ciała, po prostu czekającego na nas aby przebudzić się do tego.
~ dr Reggie Ray

—————————————————————–
PRZEBUDZENIE CIAŁA CZY TEŻ UCIELEŚNIENIE WEDŁUG MEDYTACJI SOMATYCZNEJ TO ABSOLUTNA ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA, PEŁNE ZRELAKSOWANIE I GŁĘBOKI KONTAKT ZE ŚWIATEM.

MEDYTOWANIE W UCIELEŚNIONY SPOSÓB WPŁYNIE W TRANSFORMUJĄCY SPOSÓB NA WSZYSTKIE DZIEDZINY TWOJEGO ŻYCIA.
—————————————————————–

– Da Ci dostęp do naturalnej mądrości ciała i jego intuicji, wyostrzy zmysły, da wgląd w siebie i we własne emocje

– Uwolni napięcia a także negatywne wzorce, schematy i traumy zapisane w ciele

– Poprowadzi do trwałej przemiany i wesprze inne formy medytacji i pracy z ciałem pozwalając nabrać do nich bardziej ucieleśnionego podejścia

– Zrelaksuje, wyostrzy koncentrację oraz da narzędzia pozwalające w zależności od potrzeby uspokoić się i oczyścić umysł, jaśniej myśleć lub pobudzić się i podnieść energię

– Zwiększy empatię oraz odczuwanie otaczającego świata – jednocześnie dając moc i siłę nieulegania biernie zewnętrznym wpływom

– Pozytywnie wpłynie na postawę ciała i funkcjonowanie na poziomie somatycznym promując balans i harmonię w życiu

—————————————————————–
ZAJĘCIA SĄ DLA KAŻDEGO NIEZALEŻNIE OD POZIOMU ZAAWANSOWANIA, PODEJŚCIA I ILOŚCI CZASU.
—————————————————————–

Zarówno nowicjusze jak i doświadczeni medytujący znajdą w nich coś dla siebie. Dla tych drugich techniki somatyczne są sposobem na uziemienie praktyki i osadzenie jej w ciele.

Medytacje są łatwe do nauczenia się, ponieważ przekazywane są w formie prowadzonej medytacji, gdzie wystarczy podążać za głosem prowadzącego. Jednocześnie już przy pierwszych sesjach dają niezwykle głębokie rezultaty, które zaskakują wieloletnich praktyków tradycyjnych systemów medytacji. Ten system ma formę przystępną dla zachodniego człowieka. Stosuje sposoby oddychania, wizualizacje i instrukcje kierujące uwagę w określony sposób na ciało i oddziałujące na nie. Wszystkie techniki są wolne od niezrozumiałej symboliki obcych kultur. Ich praktyka nie wymaga wiary w egzotyczne religie oraz przyjmowania obcego światopoglądu – pracują z doświadczeniem ciała, które jest wspólne dla wszystkich ludzi we wszystkich kulturach.

—————————————————————–
MEDYTACJA SOMATYCZNA PRZEKAZUJE STAROŻYTNĄ MĄDROŚĆ WE WSPÓŁCZESNEJ FORMIE.

JEST WYNIKIEM WIELU LAT WSPÓŁPRACY MISTRZÓW BUDDYJSKIEJ MEDYTACJI I JOGI, SPECJALISTÓW W DZIEDZINIE PRACY Z CIAŁEM I TERAPEUTÓW.
—————————————————————–

Ojcem tego podejścia jest dr Reginald Ray – nauczyciel medytacji, terapeuta i religioznawca z wykształcenia. Jego mentorem był m.in. wybitny badacz Mircea Eliade; był przez wiele lat jednym z najbliższych uczniów pierwszego na Zachodzie mistrza Dzogczen, Mahamudry i Buddyjskiej Tantry Czogjama Trungpy; jego duchowym bratem jest afrykański szaman i uzdrowiciel Malidoma Some… Medytację Somatyczna w jej obecnym kształcie jest wynikiem wieloletniej współpracy Reggiego z tymi wybitnymi postaciami oraz ekspertami innych systemów praktyki z ciałem i umysłem – od Zen aż po zachodnie terapie somatyczne. Owocem tej współpracy jak i wielu lat łącznie spędzonych przez Dr Ray na odosobnieniach medytacji jest całościowe podejście wywodzące się z ćwiczeń buddyjskich i tybetańskiej jogi a jednocześnie wykorzystujące techniki z innych systemów. Wszystko łączy się w jedną spójną całość o prostej, współczesnej formie.

—————————————————————–
PODEJŚCIE SOMATYCZNE OPIERA SIĘ NA GŁĘBOKIM ZROZUMIENIU DZIAŁANIA LUDZKIEGO CIAŁA I ZAWIERA SZEROKI I RÓŻNORODNY ZESTAW TECHNIK.
—————————————————————–

„Medytowanie Ciałem zawiera w sobie uczenie się poprzez rozmaite praktyki jak w pełni być obecnym w swoim ciele. To co robimy nie polega jedynie na uczeniu się techniki ani też na uczeniu jak coś „robić”. Raczej kalibrujemy naszą optykę, kierunek i domenę naszej świadomości. Tak stopniowo docieramy do świadomości, która jest faktycznie w naszym ciele zamiast [tylko] w naszej głowie. Nie jest to coś co uczysz się robić; jest to sposób uczenia się jak inaczej BYĆ.” ~ dr Reginald Ray

Te techniki to m.in. Relaksowanie Całego Ciała, Uziemienie – Zejście Uwagą w Ziemię, Odnajdywanie Dantian – Źródła Mocy i Spokoju, Otwieranie Kanału Centralnego, Oczyszczanie Prany, Otwieranie Serca, Komunikowanie Się z Ciała.
(dokładne informacje na temat programu tj. opisy technik i przynoszonych przez nie konkretnych korzyści znajdą się w przypiętym w wydarzeniu poście)

„Praktyki te prowadzą ludzi poprzez bogaty i wielowymiarowy proces relaksacji, rozwijania obecności w ciele, otwierania wewnętrznej świadomości, odczytywania informacji przekazywanych przez ciało, uczenia się jak pozwolić ciału coraz bardziej ożywać i wreszcie poddania się ciału jako przewodnikowi w naszym życiu.” ~ dr Reginald Ray

—————————————————————–
PROWADZĄCY (ROBERT) POZA MEDYTACJĄ SOMATYCZNĄ MA ZA SOBĄ BOGATE DOŚWIADCZENIE W INNYCH PODEJŚCIACH DO MEDYTACJI.
—————————————————————–

Moją przygodę w pracy z umysłem zacząłem intensywnie stosując tzw. „Badanie-Ja” z Advaity a później z pomocą zaprzyjaźnionych autorów popularnego bloga Awakening to Reality medytowałem w oparciu o instrukcje zawarte w tzw. Kanonie Palijskim (nauki historycznego Buddy) oraz tekstach poświęconych buddyjskiej filozofii pustości zjawisk. Udało mi się odebrać nauki i personalne wskazówki od kilku nauczycieli buddyzmu tybetańskiego; za swojego najważniejszego nauczyciela uważam mistrza tradycji Dzogczen Czogjala Namkhai Norbu. Dopełnienie swojej ścieżki znalazłem w Medytacji Somatycznej. Współpracuję z zajmującą się nią organizacją Dharma Ocean założoną przez Reggiego Ray i jestem obecnie jedynym w Polsce prowadzącym zajęć wg. tej metody. Swój pierwszy warsztat przeprowadziłem pod okiem Dennisa Morbin – nauczyciela medytacji i również jednego z bliskich uczniów Czogjama Trungpy (jeden z pierwszych na zachodzie mistrzów Dzogczen i Mahamudry).

—————————————————————–
ZAJĘCIA I WARSZTATY MEDYTACJI SOMATYCZNEJ ZBIERAJĄ BARDZO DOBRE OCENY I RECENZJE.
—————————————————————–

Zapraszamy do zapoznawania się z recenzjami i ocenami na stronie inicjatywy Tkanka na Facebooku.

—————————————————————–
—————————————————————–

Z A P I S Y & C E N A

—————————————————————–
—————————————————————–

MIEJSCE:
Slow Place
Łódź, ul. Dowborczyków 17 piętro 2

DATY I GODZINY:
08.05, 15.05, 22.05, 29.05, 05.06, 12.06.
Godziny spotkań: 17:20 – 18:50

ZAPISY:
Zapisywać można się przez wiadomość na Facebooku, formularz na stronie internetowej, mailem lub telefonicznie.
Liczba miejsc jest ograniczona – pierwszeństwo mają osoby, które zapisują się z góry na większa ilość zajęć.

CENA:
Uczestnictwo w jednych zajęciach to inwestycja w wysokości 45 zł.
Możesz zaoszczędzić płacąc z góry 225 zł za cały cykl (jedne zajęcia wychodzą gratis).
Jeżeli posiadasz ważną legitymację studencką i mniej niż 26 lat lub masz po prostu więcej niż 60 lat, to możesz w każdym przypadku liczyć na 30% zniżki 😉

DANE DO PRZELEWU:
W. Włodarczyk
95-100 Zgierz
ul. Topolowa 5
14 1140 2004 0000 3402 7845 9076
Tytułem „Slow Place Somatyczna”

KONTAKT:
strona: www.tkanka.eu
mail: tkankaeu@gmail.com
tel: 788-775-633

PS: Nagrania z zajęć będą udostępniane uczestnikom – gdyby komuś zdarzyło się opuścić spotkanie.

~ VERONIKA I ROBERT (TKANKA)